Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na wystawę akwarel Wojciecha Górki pt. ''Z Lizbony na Rugię przez...''

W części muzycznej Tomasz Marut (fortepian)
Wernisaż 11 stycznia (czwartek) 2018 roku o godz. 18.00
Prace eksponowane w Galerii Klubu MiL do 7 marca (środa) 2018 roku
od. poniedz. do piątku w godz. od 10.00 do 18.00
w soboty od 12.00 do 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Plakat [pdf]

Katalog [pdf]

W części muzycznej:
Fryderyk Chopin - Nokturn Des-dur op.27 nr 2
Karol Szymanowski - Wariacje b-moll op.3
Robert Schumann - Sonata g-moll op. 22. Część 2 Andantino. Getragen.


Zespołowi lekarzy z Oddziału Chirurgii Twarzowo-Szczękowej Szpitala Wojskowego we Wrocławiu, oraz mojej wnuczce Alince która przyszła na świat w chwili gdy lądowałem w Lizbonie, tę wystawę dedykuje.
Pokaz prac obejmuje kartki z podróży, jaką odbyłem w okresie od lutego do września 2017 roku. Był to dla mnie czas szczególny. Przeżyłem w nim dwukrotnie doświadczenie ''finis mundi''. Pierwszy raz w lutym, gdy stojąc na skalistym przylądku Cabo da Roca rozmyślałem o Portugalczykach, którzy przez wieki patrzyli z tego miejsca w nieznane z ciekawością i niepokojem. Drugi raz w lipcu, gdy w szpitalu na Weigla sam mierzyłem się z nieznanym. I przyszedł wrzesień i znów mogłem dotrzeć na znajomą, przyjazną Rugię, tak bliską, choć tym razem tak daleką.
Wojciech Górka


Wojciech Górka, urodzony 22 lipca 1945 roku w Jeleniej Górze, absolwent Liceum Plastycznego i PWSSP we Wrocławiu. Dyplom w roku 1975 na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby z projektowania graficznego w pracowni profesora Macieja Urbańca i z malarstwa w pracowni profesora Alfonsa Mazurkiewicza. Od wielu lat ze szczególnym upodobaniem uprawia akwarelę. Inspiracją są dla niego bliższe i dalsze podróże, a akwarela najlepiej pozwala zanotować ulotność chwili. Pokazuje swe obrazy na wystawach indywidualnych, uczestniczy w wystawach zbiorowych i plenerach malarskich. Jest członkiem ZPAP. Mieszka i tworzy we Wrocławiu oraz w Limanowej w Beskidzie Wyspowym. Jego prace znajdują się w zbiorach krajowych i zagranicznych.
Wojciech Górka 503 709 713
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Tomasz Marut - pianista, absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, obecnie student III roku klasy fortepianu dra hab. Pawła Zawadzkiego we wrocławskiej uczelni. Jest laureatem konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jest także wielokrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Wrocławia oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczył w licznych kursach i warsztatach pianistycznych, pracując pod kierunkiem wybitnych pedagogów.


   

   

   

 

Aktualności

Premiera J. Skoczylasa pt. „Kwiaciarnia”

2.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert uczniów sekcji Instrumentów Smyczkowych, Gitary i Harfy PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu

3.06 (środa) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert kameralny

6.06 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wrocławski Klub Stanisławowian, spotkanie

8.06 (poniedziałek) br. o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami

Prezentacja książki A. Ławniczaka pt. „Państwotwórcze związki Czech z innymi krajami”
Prowadzenie: R. Gawłowski

9.06 (wtorek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert z cyklu „Młodzi wykonawcy”

10.06 (środa) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert laureatów 39. Prezentacji uczniów Społecznych Ognisk Muzycznych i Artystycznych

12.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert fortepianowy uczniów E. Weps-Duffy

13.06 (sobota) br. o godz. 11.00
Koncert zamknięty

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód. Dolnośląski Oddział we Wrocławiu
W części muzycznej trio akordeonowe:
J. Stoczewski
E. Zięba
T. Kotlarski

13.06 (sobota) br. o godz. 14.00
Spotkanie zamknięte

Koncert pn. „Czerwcowy wieczór muzyczny”

17.06 (środa) br. o godz. 18.15
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert uczniów Szkoły Muzycznej Arka

18.06 (czwartek) br. o godz. 17.00
Koncert zamknięty

Recital fortepianowy P. Kasiłowskiego pt. „Romantyczne emocje”

19.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Próby do projektu pierwszej na świecie Orkiestry Księżniczek

19.06 (piątek) br. godz. 8.45 – 17.00
21.06 (niedziela) br. godz. 9.30 – 20.30
22.06 (poniedziałek) br. godz. 9.30 – 20.30
23.06 (wtorek) br. godz. 9.30 – 20.30
Spotkanie zamknięte

Koncert na zakończenie roku szkolnego 2025/2026 ASP L. Bas

24.06 (środa) br. o godz. 16.30, 18.00
Koncert zamknięty

Wykład K. Jabłońskiej pt. „Do Brzegu na Kresy – spotkanie z przedstawicielem Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów w Brzegu”

25.06 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prelekcja R. Sławczyńskiego pt. „Literackie oblicze rzeki Odry”

25.06 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Recital fortepianowy J. Łukanusa

26.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert charytatywny pt. „Magia Przyjaźni”

27.06 (sobota) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Młoda Scena”
A. Adov – fortepian
Prowadzenie: A. Piasecka-Ceccato
Dyrektor artystyczny: F. Bottigliero

29.06 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert zespołu kameralnego ThaiPol Duo
S. Wadzicka – skrzypce
T. Yimsomboon – fortepian

30.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Koncert transmitowany online

Spotkanie prezentujące 19 i 20 numer kwartalnika artystyczno-literackiego „Format Literacki”

1.07 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Spotkanie transmitowane online

Recital fortepianowy A. Lenivenko pt. „White flower”

2.07 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Premiera książki poetyckiej G.L. Kamińskiego pt. „Cała Ty”
Prowadzenie: W. Okoń
Recytacje: S. Melski

6.07 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert chóru młodzieżowego ze Szwajcarii „Chorisma” pt. „U siebie – Mys Daheim”
Prowadzenie chóru, dyrygentki: A.B. Winzeler, L. Huber
Asystentka: N. Bühl

21.07 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa akwarel O. Nowickiej „Życie dwóch rzek. Berezyna i Berezyna Zachodnia”

do 25.08 (wtorek) br.
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert wokalno-fortepianowy A. Georgescu

4.09 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

Koncert ARTPULSE
A. Georgescu – sopran
D.A. Găina-Cojuharov – tenor
A. Marinache – baryton
A. Dumitrache – mezzosopran
B. Vlad – sopran
I.V. Găină-Cojuharov – fortepian

5.09 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Premiera tomu poetyckiego J. Woźniczki pt. „Post mortem”

8.09 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa ilustracji M. Chabielskiego

8.09 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prelekcja K. Sowińskiej pt. „Wyjechałem więc do Wrocławia… – wrocławskie ślady Marka Hłaski”

11.09 (piątek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Uroczystość wręczenia Nagrody Literackiej Czterech Kolumn T. Tomsi
W części muzycznej: F. Litwin – fortepian

19.09 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Spotkanie z M. Olbromskim połączone z prezentacją książki pt. „Lwów Jana Parandowskiego”

24.09 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie z dr. M. Piekarskim pt. „Spacer po muzycznym Lwowie. Między operą, kościołem, towarzystwem muzycznym i prywatnymi salonami”

26.09 (sobota) br. o godz. 15.00
Wstęp wolny. Zapraszamy