148 koncert z cyklu "Stypendystki Samorządu Wrocławia - Miastu"

Organizacja i prowadzenie koncertu Izabella Starzec-Kosowska
12 stycznia (poniedziałek) 2015 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny, zapraszamy

Afisz [pdf]

Program koncertu [pdf]

Noty o stypendystach i akompaniatorach [pdf]


Aleksander Kobus
Urodzony w 1991 roku w Warszawie. Naukę gry na trąbce rozpoczął w wieku 11 lat pod kierunkiem Stanisława Przybyszewskiego w PSM im. Oskara Kolberga w Warszawie i kontynuował u tego samego pedagoga, ucząc się jednocześnie w ZPSM im. F. Chopina, a następnie w ZPSM im. G. Bacewicz w Warszawie, którą ukończył w 2010 roku). Rok studiował w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi ucząc się u prof. Igora Cecocho. Obecnie jest studentem II roku studiów II stopnia w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie trąbki prof. Igora Cecocho.
Aleksander Kobus jest laureatem licznych konkursów w Polsce i za granicą, m.in. zdobył Grand Prix na konkursie w Warszawie, pierwsze nagrody na konkursach w Oławie, Szczecinku, Warszawie, drugie miejsca w Sárospatak (Węgry), Brnie i Mielcu. Jest także laureatem trzecich nagród na konkursach m.in. we Wrocławiu, Katowicach i w Mielcu. Współpracuje z Filharmonią Wrocławską, Filharmonią Zielonogórską, Wratislavia Trumpet Consort, Teatrem Muzycznym Capitol oraz Operą Wrocławską.


Natalia Midek
Uczennica klasy kontrabasu Czesława Kurtoka w OSM I i II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Kontynuuje też lekcje fortepianu, który przez 6 lat był jej instrumentem głównym. Wielokrotnie brała udział w klasach mistrzowskich polskich i zagranicznych kontrabasistów. Jest dwukrotną laureatką szkolnego konkursu “Miniatura Współczesna po 1945 roku”. Zdobyła wyróżnienie na IV Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasowym im. Wiktora Gadzińskiego w Katowicach oraz w 6. Spotkaniach Kontrabasowych w Mielcu. Jest także laureatką III miejsca na jubileuszowym konkursie kontrabasowym w ramach V Światowego Festiwalu Kontrabasowego (Wrocław 2014).
Natalia Midek dwukrotnie prowadziła grupę kontrabasów w ramach Polsko-Niemieckiej Młodej Filharmonii.


Milena Pioruńska
Uczennica IV klasy w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy w klasie skrzypiec Konrada Dragana. Ma na swoim koncie wiele sukcesów konkursowych, zarówno solowych jak i kameralnych. Zdobyła III na ogólnopolskim konkursie skrzypcowym w Elblągu (2012), I miejsce na międzynarodowym konkursie skrzypcowym w Cieszynie (2013) i Krakowie („Będę Wirtuozem” 2013). Wygrała w 2014 roku dwa ogólnopolskie konkursy: im. M. Ławrynowicza w Płocku oraz w Lubaniu, gdzie otrzymała również Grand Prix. W styczniu 2015 roku bierze udział w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Od dwóch lat jest stypendystką Prezydenta Wrocławia. W październiku 2014 roku dołączyła do grona stypendystów Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.


Karolina Wojsznis
Urodzona w 2006 roku, kształci się na fortepianie od 6 roku życia. Pierwszą nauczycielką była Beata Rusnak, obecnie jest nią Agnieszka Wachowicz prowadząca klasę fortepianu w OSM im. K. Szymanowskiego. Karolina Wojsznis jest uczennicą klasy 2 szkoły podstawowej.
W roku szkolnym 2013/2014 zdobyła II miejsce na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Görlitz/Zgorzelec, I miejsce na VIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Emmy Altberg w Łodzi, I miejsce na wrocławskim II Konkursie Młodych Muzyków w kategorii „Instrumentaliści” oraz I miejsce w Konkursie Szkolnym. W czerwcu 2014 roku uzyskała Grand Prix w IX Miniaturowych Zmaganiach Najmłodszych Pianistów w Świdnicy a zwieńczeniem całorocznej pracy i postępu w nauce gry na fortepianie był występ w koncercie końcoworocznym szkoły w sali koncertowej Filharmonii Wrocławskiej.


Antoni Tomaszewski
Jest obecnie uczniem OSM I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w klasie gitary Waldemara Gromolaka. Siedmiokrotny stypendysta Prezydenta Miasta Wrocławia. Otrzymał również Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012) i Stypendium Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego (2011).
W 2014 roku zajął II miejsce w III Ogólnopolskich Spotkaniach Gitarowych w Elblągu i II miejsce w XVII Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Trzęsaczu. W poprzednich latach zdobył m.in.: II miejsce na V Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie Gitarowym w Kielcach (2013), II miejsce na XV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu (2012), I miejsce na II Ogólnopolskich Spotkaniach Gitarowych w Elblągu (2012).
Otrzymał Tytuł Wielkiego „Gitaromaniaka” i zdobył II miejsce w grupie starszej na VIII Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie im. Łukasza Pietrzaka (Jelenia Góra – Cieplice 2012). Zdobył II nagrodę na IV Mikołajkowym Konkursie Gitarowym dla Dzieci „Dźwięk i Obraz” (Rybnik 2010), otrzymał II miejsce na XII Dolnośląskim Konkursie Gitarowym w Kłodzku Gitariada 2010, I miejsce na II Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym (wykonanie utworów kompozytorów polskich) – Tomaszów Mazowiecki, 2009. W 2009 roku zdobył również II miejsce na XVII Międzynarodowych Spotkaniach Gitarowych w Sanoku. W 2008 wygrał X Jubileuszowy Dolnośląski Konkurs Gitarowym Gitariada w Kłodzku. W 2007 roku zdobył m.in. III miejsce na XVI Międzynarodowych Spotkaniach Gitarowych w Sanoku.
Uczestniczył w kursach i warsztatach gitarowych, m.in. pod kierunkiem Marka Zielińskiego, Waldemara Gromolaka, Mirosława Drożdżowskiego, Krzysztofa Pełecha, Antonello Lixi, Marcina Dylli, Jaremy Klicha, Huberta Käppela, Alexisa Muzurakisa, Livio Gianoli, Aniello Desiderio, Anny Pietrzak i Marka Pasiecznego.

 

Aktualności

Prezentacje legend w wykonaniu uczniów klas II i III wrocławskich szkół podstawowych pt. „We Wrocławiu nad rzeką Odrą...”

29.05 (piątek) br. o godz. 15.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wieczór literacko-plastyczno-muzyczny K. Paraszkiewicz-Pater z udziałem malarki L. Sokal-Trybalskiej i muzyka M. Grabosza pt. „Do przyjaciół”

29.05 (piątek) br. o godz. 18.00
Spotkanie zamknięte

Spotkanie z prof. P. Drożdżewskim pt. „Wielcy muzycy we Wrocławiu cz. I”

30.05 (sobota) br. o godz. 12.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Recital fortepianowy B. Levantovitcha

30.05 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Uniwersum Fletu Poprzecznego”

1.06 (poniedziałek) br. o godz. 14.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert fortepianowy W. Dubiel i J. Urgoła

1.06 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Premiera J. Skoczylasa pt. „Kwiaciarnia”

2.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert uczniów sekcji Instrumentów Smyczkowych, Gitary i Harfy PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu

3.06 (środa) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert kameralny

6.06 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wrocławski Klub Stanisławowian, spotkanie

8.06 (poniedziałek) br. o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami

Prezentacja książki A. Ławniczaka pt. „Państwotwórcze związki Czech z innymi krajami”
Prowadzenie: R. Gawłowski

9.06 (wtorek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert z cyklu „Młodzi wykonawcy”

10.06 (środa) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert laureatów 39. Prezentacji uczniów Społecznych Ognisk Muzycznych i Artystycznych

12.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert fortepianowy uczniów E. Weps-Duffy

13.06 (sobota) br. o godz. 11.00
Koncert zamknięty

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód. Dolnośląski Oddział we Wrocławiu
W części muzycznej trio akordeonowe:
J. Stoczewski
E. Zięba
T. Kotlarski

13.06 (sobota) br. o godz. 14.00
Spotkanie zamknięte

Koncert pn. „Czerwcowy wieczór muzyczny”

17.06 (środa) br. o godz. 18.15
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert uczniów Szkoły Muzycznej Arka

18.06 (czwartek) br. o godz. 17.00
Koncert zamknięty

Recital fortepianowy P. Kasiłowskiego pt. „Romantyczne emocje”

19.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Próby do projektu pierwszej na świecie Orkiestry Księżniczek

19.06 (piątek) br. godz. 8.45 – 17.00
21.06 (niedziela) br. godz. 9.30 – 20.30
22.06 (poniedziałek) br. godz. 9.30 – 20.30
23.06 (wtorek) br. godz. 9.30 – 20.30
Spotkanie zamknięte

Koncert na zakończenie roku szkolnego 2025/2026 ASP L. Bas

24.06 (środa) br. o godz. 16.30, 18.00
Koncert zamknięty

Wykład K. Jabłońskiej pt. „Do Brzegu na Kresy – spotkanie z przedstawicielem Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów w Brzegu”

25.06 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prelekcja R. Sławczyńskiego pt. „Literackie oblicze rzeki Odry”

25.06 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Recital fortepianowy J. Łukanusa

26.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert charytatywny pt. „Magia Przyjaźni”

27.06 (sobota) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Młoda Scena”
A. Adov – fortepian
Prowadzenie: A. Piasecka-Ceccato
Dyrektor artystyczny: F. Bottigliero

29.06 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert zespołu kameralnego ThaiPol Duo
S. Wadzicka – skrzypce
T. Yimsomboon – fortepian

30.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Koncert transmitowany online

Spotkanie prezentujące 19 i 20 numer kwartalnika artystyczno-literackiego „Format Literacki”

1.07 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Spotkanie transmitowane online

Premiera książki poetyckiej G.L. Kamińskiego pt. „Cała Ty”
Prowadzenie: W. Okoń
Recytacje: S. Melski

6.07 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert chóru młodzieżowego ze Szwajcarii „Chorisma” pt. „U siebie – Mys Daheim”
Prowadzenie chóru, dyrygentki: A.B. Winzeler, L. Huber
Asystentka: N. Bühl

21.07 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa akwarel O. Nowickiej „Życie dwóch rzek. Berezyna i Berezyna Zachodnia”

do 25.08 (wtorek) br.
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert wokalno-fortepianowy A. Georgescu

4.09 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

Koncert ARTPULSE
A. Georgescu – sopran
D.A. Găina-Cojuharov – tenor
A. Marinache – baryton
A. Dumitrache – mezzosopran
B. Vlad – sopran
I.V. Găină-Cojuharov – fortepian

5.09 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Premiera tomu poetyckiego J. Woźniczki pt. „Post mortem”

8.09 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa ilustracji M. Chabielskiego

8.09 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Uroczystość wręczenia Nagrody Literackiej Czterech Kolumn T. Tomsi
W części muzycznej: F. Litwin – fortepian

19.09 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Spotkanie z M. Olbromskim połączone z prezentacją książki pt. „Lwów Jana Parandowskiego”

24.09 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy