149 koncert z cyklu pt "Stypendyści Samorządu Wrocławia - Miastu"

Organizacja i prowadzenie koncertu I. Starzec-Kosowska
23 lutego (poniedziałek) 2015 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszmy

Afisz [pdf]

Noty o stypendystach i akompaniatorach [pdf]

Program [pdf]


Jacek Kowalski
Uczeń II kl. PSM II st. w Opolu w klasie akordeonu Olgi Strelč. Jest laureatem wielu konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych. Z ważniejszych sukcesów należy odnotować III miejsce (miejsca I i II nie przyznano) w kategorii zespołów kameralnych na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Klas Akordeonu Szkół Muzycznych I st. organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej (Warszawa 2013), III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Wilnie (Litwa 2013) w kategorii zespołów kameralnych, I miejsce na XXXVIII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Puli (Chorwacja 2013), a także I miejsce na XX Mławskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej (luty 2014).
Wygrał XXIV Międzynarodowy Konkurs Młodych Muzyków „Citta di Barelrtta” we Włochszech w kwietniu 2014 roku.
Jacek Kowalski jest dwukrotnym stypendystą Prezydenta Wrocławia. Dostał nominację do nagrody „Szkolny Nobel” (Wrocław 2013) w dziedzinie artystycznej. Uczestnik programu „Kultura polska na świecie” organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie.

Maria Kownacka
Uczennica II kl. PSM II st. w Opolu w klasie akordeonu Olgi Strelč oraz II kl. gimnazjum w OSM I i II st. im. Karola Szymanowskiego w klasie fortepianu Sergiusza Antochewicza. Jest laureatką wielu konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych, w których brała udział jako solistka oraz kameralistka. Z ważniejszych sukcesów akordeonowych w duecie z Jackiem Kowalskim należy odnotować III miejsce (miejsca I i II nie przyznano) w kategorii zespołów kameralnych na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Klas Akordeonu Szkół Muzycznych I st. organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej (Warszawa 2013), III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Wilnie (Litwa 2013) w kategorii zespołów kameralnych, I miejsce na XXXVIII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Puli (Chorwacja 2013) w kategorii zespołów (z Jackiem Kowalskim) oraz I miejsce w kategorii solistów, a także I miejsce na XX Mławskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej (luty 2014). Jako pianistka Maria Kownacka zdobyła II miejsce na XII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Zgorzelcu- Görlitz (2013).
Maria Kownacka była dwukrotną stypendystką Prezydenta Wrocławia, laureatką nagrody Szkolny Nobel Wrocław 2013, stypendystką Dolnośląskiego Programu Wspierania Uzdolnień "zDolny Śląsk" oraz uczestniczką programu „Kultura polska na świecie” organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie.

Dominika Kuzio
Edukację muzyczną w klasie skrzypiec Haliny Zwiercan rozpoczęła w Szkole Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2014 roku. Obecnie jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im Ryszarda Bukowskiego w klasie skrzypiec Andrzeja Woźnicy. Jest dwukrotną stypendystką Prezydenta Miasta Wrocławia (2013, 2014) a także stypendystką Centrum Edukacji Artystycznej (w latach szkolnych 2012/2013, 2013/2014). Dominika Kuzio jest laureatką XVII Muzycznych Prezentacji Młodych Skrzypków SM I st. w Bystrzycy Kłodzkiej, XI Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Grażyny Bacewicz SM I st. we Wrocławiu, Makroregionalnych Przesłuchań CEA uczniów klas skrzypiec i altówki we Wrocławiu, Ogólnopolskich Przesłuchań uczniów klas skrzypiec i altówki SM I st. w Warszawie, Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego „Vivaldi 333” (III miejsce, 2011) oraz „Vivaldi 335” (II miejsce, 2013) w Wieliczce, gdzie otrzymała także „Nagrodę za szczególne walory dźwiękowe”. Jest członkiem „Lusławickiej Orkiestry Talentów” w Europejskim Centrum Muzyki K. Pendereckiego. Uczestniczyła w koncercie „Musik kennt keine Grenzen” grając z uczniami Heinrich–Schütz–Konserwatorium w Dreźnie.
Jest laureatką XII Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. G. Bacewicz we Wrocławiu w 2014 roku (IV miejsc.) oraz XII Międzyszkolnego Konkursu na Miniaturę w Lubaniu w 2014 roku (I miejsce i nagroda za najlepiej wykonaną etiudę).

Mateusz Marut
Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie skrzypiec Tomasza Stockiego. Obecnie student II stopnia Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec Krzysztofa Bruczkowskiego.
Występował z licznymi zespołami i orkiestrami na scenach polskich i europejskich, m.in. w Niemczech, Francji, Słowacji, we Włoszech oraz Luksemburgu. Od 2012 roku współpracuje z Operą Wrocławską jako muzyk orkiestry biorąc udział w licznych spektaklach w kraju i za granicą. Jest również koncertującym solistą odnosząc sukcesy na terenie całego kraju.
Swoje umiejętności doskonalił na wielu warsztatach i kursach mistrzowskich które prowadzili m.in. Zbigniew Szufłat, Bartosz Bryła i Wiesław Kwaśny. Podczas I Międzynarodowego Festiwalu im. Johannesa Brahmsa we Wrocławiu jako solista dokonał prawykonania utworu na skrzypce i orkiestrę Jana Poganego. Uczestnik i laureat wielu konkursów skrzypcowych o randze krajowej i międzynarodowej, m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Bachowskiego im. St. Hajzera w Zielonej Górze, Międzynarodowego Konkursu „Młody Paganini” w Legnicy, finalista II Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Heinricha Wilhelma Ernsta i Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Zdobywca III nagrody na XII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Padwie we Włoszech (2014).

Tomasz Marut
Uczeń klasy dyplomowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Na fortepianie kształci się pod kierunkiem Pawła Zawadzkiego. Jest również kameralistą – gra w duecie fortepianowym. Odnosi sukcesy na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Zajął I miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Augustowie (2014 r.), II miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Fortepianu CEA w 2014 i 2015 roku.


Julia Michalska
Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 3 przy Zespole Szkół nr 20 im. Marii Zduniak we Wrocławiu w klasie V wiolonczeli Dariusza Piechy. Członkini kwartetu smyczkowego w tej samej szkole prowadzonego przez Agnieszkę Golińską.
Laureatka „Spotkań najmłodszych wiolonczelistów” w Kłodzku w 2013 roku i III miejsca w Międzyszkolnym Konkursie na miniaturę w roku 2013. Laureatka I miejsca w XII Międzyszkolnym Konkursie Miniatur w Lubaniu w 2014 roku. Uczestniczka wielu konkursów i przesłuchań dla młodych wiolonczelistów. Bierze czynny udział w życiu kulturalnym swojej szkoły występując na wielu okolicznościowych koncertach (m.in. w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu) zarówno solo jak i z kwartetem. Brała udział w uroczystościach związanych z nadaniem imienia szkole w marcu 2014 roku w Auli Leopoldyńskiej i Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

 

Aktualności

Premiera J. Skoczylasa pt. „Kwiaciarnia”

2.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert uczniów sekcji Instrumentów Smyczkowych, Gitary i Harfy PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu

3.06 (środa) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert kameralny

6.06 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wrocławski Klub Stanisławowian, spotkanie

8.06 (poniedziałek) br. o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami

Prezentacja książki A. Ławniczaka pt. „Państwotwórcze związki Czech z innymi krajami”
Prowadzenie: R. Gawłowski

9.06 (wtorek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert z cyklu „Młodzi wykonawcy”

10.06 (środa) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert laureatów 39. Prezentacji uczniów Społecznych Ognisk Muzycznych i Artystycznych

12.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert fortepianowy uczniów E. Weps-Duffy

13.06 (sobota) br. o godz. 11.00
Koncert zamknięty

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód. Dolnośląski Oddział we Wrocławiu
W części muzycznej trio akordeonowe:
J. Stoczewski
E. Zięba
T. Kotlarski

13.06 (sobota) br. o godz. 14.00
Spotkanie zamknięte

Koncert pn. „Czerwcowy wieczór muzyczny”

17.06 (środa) br. o godz. 18.15
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert uczniów Szkoły Muzycznej Arka

18.06 (czwartek) br. o godz. 17.00
Koncert zamknięty

Recital fortepianowy P. Kasiłowskiego pt. „Romantyczne emocje”

19.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Próby do projektu pierwszej na świecie Orkiestry Księżniczek

19.06 (piątek) br. godz. 8.45 – 17.00
21.06 (niedziela) br. godz. 9.30 – 20.30
22.06 (poniedziałek) br. godz. 9.30 – 20.30
23.06 (wtorek) br. godz. 9.30 – 20.30
Spotkanie zamknięte

Koncert na zakończenie roku szkolnego 2025/2026 ASP L. Bas

24.06 (środa) br. o godz. 16.30, 18.00
Koncert zamknięty

Wykład K. Jabłońskiej pt. „Do Brzegu na Kresy – spotkanie z przedstawicielem Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów w Brzegu”

25.06 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prelekcja R. Sławczyńskiego pt. „Literackie oblicze rzeki Odry”

25.06 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Recital fortepianowy J. Łukanusa

26.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert charytatywny pt. „Magia Przyjaźni”

27.06 (sobota) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Młoda Scena”
A. Adov – fortepian
Prowadzenie: A. Piasecka-Ceccato
Dyrektor artystyczny: F. Bottigliero

29.06 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert zespołu kameralnego ThaiPol Duo
S. Wadzicka – skrzypce
T. Yimsomboon – fortepian

30.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Koncert transmitowany online

Spotkanie prezentujące 19 i 20 numer kwartalnika artystyczno-literackiego „Format Literacki”

1.07 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Spotkanie transmitowane online

Recital fortepianowy A. Lenivenko pt. „White flower”

2.07 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Premiera książki poetyckiej G.L. Kamińskiego pt. „Cała Ty”
Prowadzenie: W. Okoń
Recytacje: S. Melski

6.07 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert chóru młodzieżowego ze Szwajcarii „Chorisma” pt. „U siebie – Mys Daheim”
Prowadzenie chóru, dyrygentki: A.B. Winzeler, L. Huber
Asystentka: N. Bühl

21.07 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa akwarel O. Nowickiej „Życie dwóch rzek. Berezyna i Berezyna Zachodnia”

do 25.08 (wtorek) br.
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert wokalno-fortepianowy A. Georgescu

4.09 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

Koncert ARTPULSE
A. Georgescu – sopran
D.A. Găina-Cojuharov – tenor
A. Marinache – baryton
A. Dumitrache – mezzosopran
B. Vlad – sopran
I.V. Găină-Cojuharov – fortepian

5.09 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Premiera tomu poetyckiego J. Woźniczki pt. „Post mortem”

8.09 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa ilustracji M. Chabielskiego

8.09 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prelekcja K. Sowińskiej pt. „Wyjechałem więc do Wrocławia… – wrocławskie ślady Marka Hłaski”

11.09 (piątek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Uroczystość wręczenia Nagrody Literackiej Czterech Kolumn T. Tomsi
W części muzycznej: F. Litwin – fortepian

19.09 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Spotkanie z M. Olbromskim połączone z prezentacją książki pt. „Lwów Jana Parandowskiego”

24.09 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy