Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na „Japoński wieczór fortepianowy”

Saaya Hara
Haruka Matsumoto
Koki Suetsugu
Saki Takeoka
Nene Yamagishi
12 kwietnia (sobota) 2025 roku o godz. 16.00
Koncert zamknięty

Plakat [pdf]

Program [pdf]

Program japoński [pdf]

W programie: F. Chopin, E. Grieg, J. Sibelius i inni.


Saaya Hara – urodziła się 17 lutego 1999 roku i pochodzi z prefektury Shimane. Jest absolwentką Yamaha Master Class prowadzonej przez Kaori Takaishi, a także Szkoły Muzycznej przy Tokyo University of the Arts oraz Wydziału Muzycznego tej uczelni, gdzie obecnie kontynuuje studia magisterskie pod kierunkiem Kei Itoh i Hideto Nishikawy.  Dwukrotnie zwyciężyła w Konkursie Pianistycznym PTNA (2010, 2017). Zdobyła nagrodę za wybitne wykonanie w Przesłuchaniach Pianistycznych JPNA (2013) oraz drugą nagrodę (pierwszej nagrody nie przyznano) w Konkursie Muzycznym w Fukuyamie. W 2016 roku zdobyła pierwszą nagrodę w Konkursie Muzycznym w Fukuyamie, a w 2021 roku zajęła trzecie miejsce (pierwszej nagrody nie przyznano) w Międzynarodowym Konkursie Kameralnym Mozart-Salzburg. W tym samym roku brała udział w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.


Haruka Matsumoto – urodziła się i wychowała w Osace w Japonii w 1995 roku. Rozpoczęła edukację muzyczną w wieku czterech lat, ucząc się gry na pianinie. Ukończyła Wydział Muzyczny Tōhō College w Tokio i Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Pobierała nauki od wielu cenionych profesorów m.in. Koji Shimody, Yoshito Numasawy, Hitomi Kamby, Hiroe Arai, Ayami Iidy i Anny Jastrzębskiej-Quinn. Haruka jest laureatką licznych krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Zdobyła I nagrodę na Japan Piano Competition (2020), srebrną nagrodę na International Chopin Piano Competition in ASIA (2017) i International Piano Competition Paderewski in Memoriam w Polsce. Występowała w ważnych salach koncertowych, zwłaszcza w Sali Koncertowej Fryderyk w sercu Warszawy, a także w Japonii i innych krajach. Haruka posiada głębokie zrozumienie dzieł Chopina i polskiej muzyki fortepianowej, a także tematów, które nieustannie eksploruje i prezentuje w swoich występach.


Koki Suetsugu – pianista urodzony w Saitamie w 1998 roku. Grę na fortepianie rozpoczął w wieku 14 lat. Po ukończeniu szkoły muzycznej wyruszył w podróż do Europy. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat Konkursu Kumagaya, Konkursu Chopinowskiego w Azji oraz półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Sycylia. 10 lipca 2023 roku polska telewizja TVP3 wyemitowała wywiad z pianistą podczas „Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego”, a rok później udzielił wywiadu dla Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zagrał Largo Es-dur Boże coś Polskę Chopina. 30 grudnia 2022 roku japońska stacja telewizyjna NHK BS1 wyemitowała program „Fortepian na lotnisku Chopina”, pokazujący występ Koki Suetsugu. Podpisał kontrakt z PRESTO Concert Agency (Polska) i będzie koncertować w Sali Koncertowej Fryderyk na warszawskiej Starówce.


Saki Takeoka – urodziła się w 1996 roku i wychowała w prefekturze Hyogo. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w Yamaha Music School w wieku 3 lat. Studiowała pod kierunkiem Nawomi Ishii i Kei Ito w Japonii, a następnie ukończyła Tokyo University of the Arts oraz jego studia magisterskie. Otrzymała nagrody Geidai Klavier Prize w 2017 roku, Acanthus Music Prize podczas studiów magisterskich oraz ponownie Geidai Klavier Prize w 2021 roku na tej samej uczelni. Obecnie jest studentką Ewy Pobłockiej i Pawła Wakarecego w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Zdobyła liczne nagrody, w tym pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Azji w 2014 roku oraz czwartą nagrodę w Konkursie Pianistycznym PTNA w 2018 roku. Była stypendystką funduszu Munetsugu Angel oraz Publicznego Stowarzyszenia Japońskiej Federacji Muzyków. Występowała z wieloma orkiestrami, w tym z Japan Philharmonic Orchestra, The Geidai Philharmonia Orchestra, Filharmonią Krakowską oraz Polską Filharmonią Śląską.


Nene Yamagishi urodziła się w prefekturze Saitama w 2003 roku. Naukę gry na pianinie rozpoczęła w wieku 3 lat. Jest absolwentką Specjalnego Kursu Plastycznego w Gimnazjum Meguro Gakuin oraz Wydziału Muzyki Liceum Omiya Koryo. Do Europy przeprowadziła się wiosną 2022 roku. Jesienią tego samego roku została przyjęta na studia licencjackie Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczyła się m.in. u Nobuko Goto, Kany Goto, Miku Takagi, Katsury Tajiri, Susumu Aoyagi, Jakuba Tuszyńskiego i Elżbiety Karaś-Krasztel. Zdobyła II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Chopin Avenue, III miejsce na BTHVN Wien Competition oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie w Birmingham. Brała także udział w kursach mistrzowskich i występowała na koncertach studenckich na 17. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Ojika oraz 42. i 43. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Kirishima.


 

Aktualności

Premiera J. Skoczylasa pt. „Kwiaciarnia”

2.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert uczniów sekcji Instrumentów Smyczkowych, Gitary i Harfy PSM II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu

3.06 (środa) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert kameralny

6.06 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wrocławski Klub Stanisławowian, spotkanie

8.06 (poniedziałek) br. o godz. 16.00
Wstęp z zaproszeniami

Prezentacja książki A. Ławniczaka pt. „Państwotwórcze związki Czech z innymi krajami”
Prowadzenie: R. Gawłowski

9.06 (wtorek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert z cyklu „Młodzi wykonawcy”

10.06 (środa) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert laureatów 39. Prezentacji uczniów Społecznych Ognisk Muzycznych i Artystycznych

12.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert fortepianowy uczniów E. Weps-Duffy

13.06 (sobota) br. o godz. 11.00
Koncert zamknięty

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód. Dolnośląski Oddział we Wrocławiu
W części muzycznej trio akordeonowe:
J. Stoczewski
E. Zięba
T. Kotlarski

13.06 (sobota) br. o godz. 14.00
Spotkanie zamknięte

Koncert pn. „Czerwcowy wieczór muzyczny”

17.06 (środa) br. o godz. 18.15
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert uczniów Szkoły Muzycznej Arka

18.06 (czwartek) br. o godz. 17.00
Koncert zamknięty

Recital fortepianowy P. Kasiłowskiego pt. „Romantyczne emocje”

19.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Próby do projektu pierwszej na świecie Orkiestry Księżniczek

19.06 (piątek) br. godz. 8.45 – 17.00
21.06 (niedziela) br. godz. 9.30 – 20.30
22.06 (poniedziałek) br. godz. 9.30 – 20.30
23.06 (wtorek) br. godz. 9.30 – 20.30
Spotkanie zamknięte

Koncert na zakończenie roku szkolnego 2025/2026 ASP L. Bas

24.06 (środa) br. o godz. 16.30, 18.00
Koncert zamknięty

Wykład K. Jabłońskiej pt. „Do Brzegu na Kresy – spotkanie z przedstawicielem Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów w Brzegu”

25.06 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prelekcja R. Sławczyńskiego pt. „Literackie oblicze rzeki Odry”

25.06 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Recital fortepianowy J. Łukanusa

26.06 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert charytatywny pt. „Magia Przyjaźni”

27.06 (sobota) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert pt. „Młoda Scena”
A. Adov – fortepian
Prowadzenie: A. Piasecka-Ceccato
Dyrektor artystyczny: F. Bottigliero

29.06 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert zespołu kameralnego ThaiPol Duo
S. Wadzicka – skrzypce
T. Yimsomboon – fortepian

30.06 (wtorek) br. o godz. 18.00
Koncert transmitowany online

Spotkanie prezentujące 19 i 20 numer kwartalnika artystyczno-literackiego „Format Literacki”

1.07 (środa) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Spotkanie transmitowane online

Recital fortepianowy A. Lenivenko pt. „White flower”

2.07 (czwartek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Premiera książki poetyckiej G.L. Kamińskiego pt. „Cała Ty”
Prowadzenie: W. Okoń
Recytacje: S. Melski

6.07 (poniedziałek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Koncert chóru młodzieżowego ze Szwajcarii „Chorisma” pt. „U siebie – Mys Daheim”
Prowadzenie chóru, dyrygentki: A.B. Winzeler, L. Huber
Asystentka: N. Bühl

21.07 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa akwarel O. Nowickiej „Życie dwóch rzek. Berezyna i Berezyna Zachodnia”

do 25.08 (wtorek) br.
Wstęp wolny. Zapraszamy

Koncert wokalno-fortepianowy A. Georgescu

4.09 (piątek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy
Koncert transmitowany online

Koncert ARTPULSE
A. Georgescu – sopran
D.A. Găina-Cojuharov – tenor
A. Marinache – baryton
A. Dumitrache – mezzosopran
B. Vlad – sopran
I.V. Găină-Cojuharov – fortepian

5.09 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Premiera tomu poetyckiego J. Woźniczki pt. „Post mortem”

8.09 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Wystawa ilustracji M. Chabielskiego

8.09 (wtorek) br. o godz. 18.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Prelekcja K. Sowińskiej pt. „Wyjechałem więc do Wrocławia… – wrocławskie ślady Marka Hłaski”

11.09 (piątek) br. o godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Uroczystość wręczenia Nagrody Literackiej Czterech Kolumn T. Tomsi
W części muzycznej: F. Litwin – fortepian

19.09 (sobota) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.
Spotkanie transmitowane online

Spotkanie z M. Olbromskim połączone z prezentacją książki pt. „Lwów Jana Parandowskiego”

24.09 (czwartek) br. o godz. 16.00
Wstęp wolny. Zapraszamy

Spotkanie z dr. M. Piekarskim pt. „Spacer po muzycznym Lwowie. Między operą, kościołem, towarzystwem muzycznym i prywatnymi salonami”

26.09 (sobota) br. o godz. 15.00
Wstęp wolny. Zapraszamy